Play in bangi..

Discussion in 'Malaysia' started by appleMerah, Jan 7, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    AS 10 kalau retail price MYR 849.00..skrang standard kedai jual MYR 620 ada..
    MYR 650 ada (tapi dapat Baju free) tapi yang paling murah kat Pertama Complex (Racket World) MYR 510 (frame saja)-aku rasa cheapest in the world la..ehheh

2. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    kenapa ko cakap tak berbaloi beli Ti 10?apa kelemahan dia?ko pernah jumpa Ti 10 yang tak ori ke? dia color apa? apa tanda-tanda ketidak orian nya?

3. wakloo69

wakloo69 Regular Member

Occupation:
    librarian
    Wakakakakaka....no hal klu nk berguru tp bukan main badminton. Main ping pong...nak? actually aku punya kerjaya dlm bdmnton ni terbiar dan terbantut di tgh jalan disebabkan oleh Roslin Hashim. Dia member sekampung, sebaya dan sesekolah dgn aku dari djh 1 - form 3. Yg jadi wakil sekolah masa tu dia dan member sekampung aku yg lain yg jauh lebih teroris dari aku. So aku yg x de ranking ni tpaksa laa tukar bidang gi main ping pong. Kira ok la dpt gak rasa no 3 peringkat state ari tu. Baru 3-4 tahun ni jer aktif balik menyemash nih...sepatutnya aku yg kna blajar dari korang semua yg dah terer merer. Tgk raket dah tau cara mainnya...yg pakai Ti10, AS 10, AT700, Wilson KF takkan ler tahap beginner kot....hehehehe

4. maxizfreak

maxizfreak Regular Member

aku tahap beginner lagi taw. servis pong manjang sangkut.wakakakakaaka.

aku tak pernah la jumpa Ti10 tak ori tapi aku takut terjumpa sbb aku sll kompius. aku ada nampak kat HE bangi tapi Ti10 SP.takut gak aku nal beli. huhuhuhu.

5. wakloo69

wakloo69 Regular Member

Occupation:
    librarian
    Aku letak 25 jer...standard utk mereka dan keluarga mereka yg x berapa power nih...ko org ada plan nak main tak mggu ni kat area bangi? ada member aku yg nak join klu ko org izinkan...

6. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    no 3 state level tu badminton ke ping pong? kira teroris la ko ni..wahhh satu sekolah dengan roslin hashim tu..kiranya dapat aura dia sekali la..ping pong aku tak berapa minat la sebab tak berapa keluar peluh..

badminton ni aku biasa je main..takat wakil sekolah..lawan dengan budak cina baru dia tunjuk skill skit aku dah menggeletar lutut, terus kalah..:crying: kalau boleh aku nak revenge balik la dgn cina yang kalah kan aku tu..hehe (entah-entah dia dah jadi state player dah)

7. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    emm aku pun baru je join thread ni..sebab aku pun teringin join grup bangi ni..
    ko kena tanya maxizfreak la..dia ni otai kat bangi ni..aku dok seri kembangan..selalu main kat cyberjaya je..tu yang nak menambah sesi badminton aku ni..

8. wakloo69

wakloo69 Regular Member

Occupation:
    librarian
    Klu x jadi beli Ti 10, aku cadang ko beli X2 blue plak...raket paling hensem (frame belah dalam kilat tuuu) dalam dunia. Hg pun murah RM260 (celah gigi ko jer). Ringan 83g n Xtra Stiff. Aku rasa sesuai utk player yg main laju n cepat ala2 KKK/TBH mcm ko...beli laaa. Utk makluman aku ni bukan ejen dan punya kaitan langsung atau x lansung dgn RSL. hehehehe

9. wakloo69

wakloo69 Regular Member

Occupation:
    librarian
    Ping Pong lerrrr....Masa form 3 ari aku gatal pi termasuk la tournament Terbuka Kelantan. First round terus jumpa Roslin. Aku bisik kat dia..."Leng, mu main biasa2 doh laa deh".Dia jawab berehhhhh. Lalu aku pun bermain la berhempas pulas walau tau dah sure kalah.....dan result 15-1, 15-1. Dia main rilek2 jer...smash ada la dalam 2X. Aku yg mcm nak mampusss kejar sana sini. Hehehehe...setakat tu aje tahap skill aku....pandainya tidak cuma minat je lebih.

10. maxizfreak

tgh ni kut aku nak pegi tengok raket. hehehehehe. beli skang malam ni bleh test lak. wakakakakakka.

11. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    semua raket Yonex untuk pasaran Asia Tenggara memang ada Code SP..tapi Thailand dia ada code dia sendiri (TH)..dan semua SP coded ada lambang PBSI..Ti 10 ni pun agak ringan la..(head Light balance) nak main laju pun ok..
    tapi kalau Yonex punya racket aku paling minat Armortec series (head heavy balance), ntah la..aku ni memang minat kat Yonex harga MYR 500 lebih pun sanggup beli..

tapi betul cakap WakLoo..RSL Millinium Diamond pun ok gak..harga pun kira Ok..dan yang penting performance dia lebih kurang sama dengan Yonex harga MYR 400 lebih..raket dia pun cantik..

12. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    ehh aku pun ada raket RSL tu.. RSL laser 6800 kan? aku beli dulu MYR 210.00 (dapat beg besar)..raket mahal yang pertama aku pernah beli..ko pakai macam mana? ok tak? masa tu aku target nak ambik Laser 6900..tapi duit tak cukup pulak..raket ni syok gak..tapi sekarang jarang guna..buat raket spare je..

13. wakloo69

wakloo69 Regular Member

Occupation:
    librarian
    Ishhh banyak betul raket ko zan. Raket yonex yg mahal2 lak tuuu...mesti ko ni paling koman pun state player. Raket tu x serasi la ngan aku. Dah byk aku cuba rasi-rasikan tetap x boleh. Rasa macam berat jerrrr...dah tu nak stroke ke base line kna guna tenaga yg banyak. X tau mana silapnya...raket ke?string ke? or maybe silap aku sdiri yg x berapa power nih...lastly aku gantung kat dinding umah buat perhiasan. La ni raket no 1) X2 Blue 2) Carlton Powerlo 807 3) RSL Energy Ti 5180 4) Apacs Nano 555 Speed 6)Carlton AeroSpeed 29 7) Laser 6800...Coming soon tapi x tau bila is Ti10

14. maxizfreak

finally..................if u smellllllllllllllllllllll da Ti10 in my beg? wakakakakaka.

15. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    How much u bought it? the 2nd generation (yellow) or 3rd generation one (purple)? what string u strung the racket?

16. maxizfreak

raket murah je.malu la aku nak cakap kat sini sbb aku tak pasti ori ke tak. aku amek kaler purple. string BG 66 tension 25lbs je.

17. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    emm aku pun ada 6 batang raket AT 900-P, AT 700, Arc Saber 10, Ti 10 Purple,RSL Laser 6800 and Extreme Power EP 888..aku pun tak tau macam mana boleh terjebak dalam kancah ni..kalau la tau dek bini aku..mesti kena bebel 3 hari 3 malam..membazir..tapi nak buat macam mana dah minat..aku main biasa je wakloo..takla tahap state player..dulu aku injured lutut dan kena Operation sebab main bola punya pasal la..tu yang tumpukan satu sukan je iaitu badminton...

18. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    kalau color purple Ori la tu..berapa hang beli? MYR 400.00? ke MYR 350.00?
    kat na bangi ke?

19. maxizfreak

RM380 je. kat HE bangi.

20. shahreszan

shahreszan New Member

Occupation:
    Senior Ofiicer
    confirm la raket Original..sebab kalau beli kat kedai sukan selalunya memang Original..kalau beli atas tangan orang ke online ke kebanyakan tiruan..MYR 380 okla..memang harga market macam tu..kat Puchong ada yang jual MYR 400.00

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page